T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü T.C. Sağlık Bakanlığı Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü T.C. Sağlık Bakanlığı Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Doktor Bilgi Bankası Tescil Bilgileri

Güncelleme Tarihi: 03/11/2020

Doktor Bilgi Bankası tescil bilgileri e-devlet kapısında da yayımlanmakta olup, https://www.turkiye.gov.tr web sitesinden kişisel eğitim ve sertifika bilgilerinizi sorgulayabilir ve çıktı alabilirsiniz.
• Bütün hekimlerin kaşelerinde T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen tıp tescil numaraları (tıp fakültesi diplomasının arkasında bulunan) yer almalı, reçete ve sağlık raporları bu kaşe ile onaylanmalıdır.
• T.C. kimlik numarası sistemimizde kayıtlı olmayan hekimlerimizin en kısa zamanda Doktor Bilgi Bankasına T.C. kimlik numaralarını kaydettirmeleri gerekmektedir.
Kimlik bilgilerinde veya diploma tescillerinde problem olanlar Tıp Tescil İşlemleri için 0312 585 15 20 / 0312 471 78 08, Doktor Bilgi Bankası sorgu ekranında görüntülenemeyen tabip, diş hekimi, eczacı unvanındaki sağlık personelinin T.C. kimlik numaralarının ÇKYS'ye kaydedilmesi gerekebilmektedir.
Nüfus-kimlik bilgilerinde değişiklik sonucu MERNİS güncellemesi yapılması gerekenler ile; tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi diploma tescil bilgilerinde eksiklik olanlar gerekli düzeltmeler için 0312 585 15 20 ile 0312 471 78 08 numaralı telefonlarla görüşebilirler veya T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim, Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bilkent Yerleşkesi ÇANKAYA-ANKARA adresine yazılı resmi başvuru dilekçelerini gönderebilirler.
• Uzman tabip, uzman diş hekimi, uzman eczacı unvanındaki sağlık personelinden ÇKYS uzmanlık tescil bilgilerinde, eksiklik-hata olanların, tamamlanması- düzeltilmesi gerekebilecek bilgiler için;
T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim, Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bilkent Yerleşkesi ÇANKAYA-ANKARA adresine gönderecekleri resmi başvuru dilekçelerine onaylı uzmanlık belgesi (ön-arka) fotokopisi ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı-kimlik kartı fotokopisi eklemeleri gerekmektedir.