T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü T.C. Sağlık Bakanlığı Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü T.C. Sağlık Bakanlığı Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Vizyon-Misyon

Güncelleme Tarihi: 24/04/2018

Vizyon - Misyon ve Kalite Politikamız

MİSYONUMUZ
Etik değerlerden ödün vermeden hastaların haklarını gözeten, ihtiyaç, istek ve beklentilerini karşılayan, ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmetini, çağdaş standartlarda sunan bir kuruluş olmaktır.

VİZYONUMUZ
Sağlık hizmetinde; güveni, saygınlığı ve hastanın memnuniyetini temek ilke edinen, çalışanları ile bütünleşmiş, kurumsal kimliği ile öne çıkan ve ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin ileriye taşınması yolunda lider bir sağlık kurumu olmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ
Sağlıkta Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde, Eğitimli ve konusunda uzman personel ile zamanında, güvenilir ve izlenebilir teşhis, tedavi hizmetleri sunmak, hasta ve çalışan memnuniyetini sağlamak ve sürekli gelişen bir kalite yönetim sistemi oluşturmaktır.

DEĞERLERİMİZ
Güvenilirlik, liderlik, dürüstlük, mükemmellik, yenilikçilik Takım çalışması Hasta ve çalışan memnuniyeti İnsan hakları ve yasalara uyum, tıbbi ve insani etiğe bağlılık Çağdaşlık ve bilimsellik, Her zaman ulaşılabilen ve sürekli hizmet, devamlılık Çevresel bilinç, Güler yüzlü ve yardımsever personel olmak, hastane değerlerimizdir.

AMAÇLARIMIZ
Özgüvene sahip, çalışkan, eğitimli ve kendini geliştiren, deneyimli personel kadrosuyla çalışmak, Hasta memnuniyetini ön planda tutarken hizmet kalitesini sürekli geliştirmek, Hizmet aldığı tedarikçiler ile iyi ilişkiler içerisinde çalışmak, Verdiği hizmeti zamanında, sistemli, planlı, en az hata ile yürütmek, Tüm faaliyetleri kapsamında, geri dönüştürülebilir atıklarını değerlendirmeyi, sınırlı olan doğal kaynak kullanımlarını azaltmayı, çevreye zararlı atıklardan dolayı oluşacak kirliliği önlemeyi, canlı hayatı olumsuz etkilememeyi, çevreyi kirletmemek için gerekli tedbirleri almak, Çalışanlarını, hasta ve yakınlarını oluşabilecek kaza ve tehlikelerden koruyan, güvenli bir ortam sağlamak, Çalışanların ve hastaların sağlıklarının korunması için gereken her türlü önlemi almak, Kalite Yönetim Sistemleri standartlarından taviz vermeden sürekli iyileştirmeyi sağlamak, Faaliyetleri dolayısıyla sorumlusu olduğu yasalara ve mevzuatlara tavizsiz uymaktır.